Odpoczynek nad morzem


2011-05-09 05:11:07

Nasza propozycja jest dobrym wyjściem dla Ciebie i Twojej Rodziny.

Odpoczynek nad morzem to znakomity wybór, zwłaszcza dla osób posiadających problemy i cierpiących na dolegliwości ze strony układu oddechowego. Okolice nadmorskie zapraszają więc na wakacje, gdy tylko nastanie ciepła pora. Fascynujących miejsc w naszym państwie jest mnogość, a na wyróżnienie zasługuje tutaj taka mieścina jak Krynica Morska, ze względu na własne niezmiernie powabne walory. Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, pod względem ilości ludności, miast w Polsce.

Usytuowana na północy Polski, na niewielkim skrawku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta stale zielonym, sosnowo - bukowym borem, od dziesiątek lat magnetyzuje tysiące turystów. Co sprawia że turyści przyjeżdżają tutaj raz w roku? Krynica Morska oferuje idealne Krynica Morska noclegi. Z całą pewnością Krynica Morska to wspaniały klimat: nieskazitelne, bogate w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, doskonale nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego także przepiękne, gęste bory obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt. Co roku taką oczywiście niepozorną wieś jak na przykład Krynica Morska odwiedza paręnaście tysięcy pragnących słońca, morskich kąpieli i pozostałych atrakcji letników. Specyfika tego rodzaju mieściny jak na przykład Krynica Morska polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu ulubioną odmianę urlopu. Są tam bowiem plaże z kompletnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią rynsztunku wodnego, zjeżdżalniami, przebieralniami i knajpkami nad wodą i okolice dzikie i opustoszałe, co wywołuje, że Krynica Morska to miejsce niepomiernie absorbujące. Rosnącym powodzeniem napawa się brzeg morza w okolicach Piasków, jaką upodobali sobie adepci opalania nago, to znaczy naturyści. W takiej mieścinę jak Krynica Morska każdy odpowiednio do humoru znajdzie dla siebie teren do odpoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do przyjemności w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z zasobnością form życia przyrody. Z najważniejszej wydmy więc Wielbłądziego Garbu zobaczyć idzie nad podziw piękny krajobraz: z jednej strony Bałtyk, a z drugiej Zalew Wiślany, jakiego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezwykłe chwile da się przeżyć pośród starych drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy jakimi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty również niezliczoną ilość ptaków. Wypada też obejrzeć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX stulecia kształtującą grupę zabytkowych rezydencji i pensjonatów, oraz latarnię morską jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym. Przebywając w Krynicy Morskiej da się wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka bądź również do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich. To z uwagi na te oczywiście miejsca Krynica Morska hotele czy także Krynica Morska pensjonaty cieszą się tak olbrzymią renomą.

Chwałą Krynicy są bez zarzutu wykwalifikowani ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica Morska zdobyła przed kilkoma laty drugie położenie w quizie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.

Krynica Morska stara się o kodeks uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do zamiarów uzdrawiających i rekreacyjnych. Wskutek tego Krynica Morska noclegi są tak wybitnie oblegane przez urlopowiczów. Jak już przedtem napisałam, Krynica Morska to ongiś kolonia o charakterze rybackim. Od okolicy morza znajdują się tu imponujące, jedne z najpiękniejszych na świecie plaże, pokryte białym piaskiem. Pas środkowy zakryty sosnowymi lasami z domieszką dębu, buku i świerku. Czyste powietrze i znajdujący się w nim aerozol nadmorski, wpływają na powab warunków klimatycznych. Krynica Morska to niesamowity lokal turystyczny, w jakim więcej niż gdziekolwiek na naszym wybrzeżu dni słonecznych. noclegi Krynica Morska to także znacząca cząstka tego ośrodka turystycznego. Znajdują się tu trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się częstokroć rejsy statków. Atrakcję miasta takiego jak Krynica Morska stanowi latarnia morska - zbudowana na wydmie o dość znacznej wielkości zapewnia światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej, dla wczasowiczów stanowi nader dużą atrakcję. Plaże należą do najpiękniejszych na całym krajowym wybrzeżu, szerokość ich dociera do kilkudziesięciu metrów.

Najbardziej powszechną rozrywką plaż oprócz możliwości kąpieli morskich i słonecznych jest jantar emitowany przy burzowym wietrze na mierzejowe plaże. Nad zalewem znajduje się molo do spacerów. Między innymi w takim razie Krynica Morska wille cieszą się tak astronomiczną popularnością.

Krynica Morska noclegi to kurort o wspaniałym, wybitnie intrygującym miejscu, zachęcającym raz po raz więcej przyjezdnych. Piękna plaża, mikroklimat indywidualny dla Krynicy Morskiej gwarantuje trafny, pamiętny, pełny słońca i kąpieli nadmorskich odpoczynek.

Każda rodzina planująca wakacje w tak nieszablonowej okolicy jak Krynica Morska powinna już w zimę przed sezonem postarać się pozyskać Krynica Morska kwatery. W tak sławnej wiosce jak Krynica Morska jest co niemiara pensjonatów i hoteli. Chcąc w takim razie postarać się o Krynica Morska hotele mamy czyli obszerny wybór, lecz musimy się o Krynica Morska noclegi odpowiednio szybko postarać. Niezmiernie sławne są niektóre ośrodki wczasowe, skutkiem tego z przedsprzedażą takiego miejsca jak Krynica Morska hotele czy Krynica Morska wille z pewnością nie będziemy mieć dylematu. Ośrodki wypoczynkowe i kurorty zlokalizowane są w malowniczej części Krynicy Morskiej, w sąsiedztwie boru bukowego i sosnowo-świerkowego. Krynica Morska noclegi zwykle położone są bezpośrednio w otoczeniu morza. Krynica Morska hotele ukazują wielki dobór noclegów, powyżej 100 noclegów w pokojach 3,4,5 osobowych z toaletami, dysponuje dużą kantyną serwującą apetyczne domowe posiłki, salą telewizyjną, salą dyskotekową. Na ogrodzonym obszarze znajduje się: stadion do piłki siatkowej oraz badmintona, tablica ćwiczebna do koszykówki, stół do tenisa stołowego. Ogród zatłoczony zielenią zezwala na sielski i lekki urlop. Idzie wówczas oznajmić, że tanie noclegi nad morzem to adekwatny wybór.

Krynica Morska jest gminą i miastem umiejscowionym na Mierzei Wiślanej między Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym w powiecie nowodworskim, województwo pomorskie. Jest to najmniejsza wieś w Polsce pod względem liczebności społeczności. Krynica Morska do pewnego czasu była nazywana Łysicą, z niemieckiego Kahlberg. Możemy odszukać tu liczne pola namiotowe, ośrodki wczasowe, Krynica Morska pensjonaty oraz hotele i Krynica Morska wille. Nadto Krynica Morska to niezanieczyszczony klimat, powietrze zasobne w jod, przepiękne piaszczyste plaże, wydmy i wody, jakie bez zarzutu nadają się do nawigowania oraz mają obfite ilości ryb, a także rozliczne typy roślin i zwierząt. Przed kilkoma wiekami obszary Krynicy Morskiej były zamieszkiwane przez słowiańskich Pomorzan i Prusów. Po walce trzynastoletniej i eliminacji panowania krzyżackiego na tym unikalnym obszarze Król Kazimierz Jagiellończyk nadał całą mierzeję miastu Gdańsk. Postęp Kahlbergu jako kurortu nadmorskiego rozpoczął się właśnie w 1840 roku gdy to pięciu majętnych kupców elbląskich ustanowiło konsorcjum do spraw żeglugi po zalewie wiślanym, a w szczególności do obsługi linii Królewiec -Elbląg. Rok dalej parowiec o ujmującej nazwie “Jaskółka” przywiózł pierwszych wczasowiczów do tejże pięknej miejscowości jak Krynica Morska. Realizatorzy skuszeni powodzeniem eskapad, wybudowali pierwszą willę. Leniwie przebiegał rozkwit kąpieliska, przybywało następnych domów, zbudowano szerokie molo do spacerów, na plaży pobudowano łazienki oraz włączono zakład przemysłowy serwujący kąpiele w rozgrzewanej wodzie morskiej. Nazwę z Łysica na Krynica Morska przerobiono w 1958 roku, a w 1975 włączono ją do województwa elbląskiego. Od 1999 roku należy do województwa pomorskiego. Wczas Krynica Morska otrzymała prawa miejskie. By odpowiednio i zdecydowanie scharakteryzować wdzięk tego właśnie miasta, wspomnę, że byłam tam na wakacjach, gdy byłam jeszcze dzieckiem.

Dobrze pamiętam gdy pierwszy raz byłam w Krynicy Morskiej. Było to mniej więcej w porach szkoły podstawowej. To miasto spodobało mi się zaraz. Śliczne plaże, rześkie powietrze, dostęp do morza, jak i do zalewu, kolorowe domy…. Czułam się tam nad wyraz dobrze. Z natury niesłychanie lubię podróże, ale nie tylko takie gdzie się odpoczywa przez całkowity pobyt, lecz również odwiedza absorbujące okolice w danym mieście. Jakkolwiek, gdy przyjechaliśmy do Krynicy po raz pierwszy, wtem poszliśmy (jak chyba większość turystów) na plażę. W owym czasie nad morzem byłam po raz pierwszy, widziałam morze, odczuwałam je…. Odczucie jest niezapomniane. A najpiękniejsze nad morzem są oczywiście zachody słońca. To co zaskoczyło mnie, gdy wybraliśmy się pewnego dnia zwiedzić miejscowość, to dziki, które idzie napotkać przechadzając się niedaleko boru. A tak się układa, że większa część terenu Krynicy to zagajnik, bo zajmuje on aż 16 % przestrzeni ziemi. W okresie urlopowym przybywa tu wybitnie sporo gości, co da się zaobserwować przez zatłoczone uliczki, barwne galerie i bezmiar stoisk z pamiątkami. Niełatwo jest w takim przypadku załatwić Mierzeja Wiślana hotele, skutkiem tego, że w okresie letnim małe miasteczko tak cudne jak Krynica Morska jest oblegane przez urlopowiczów.

Postanowiliśmy z rodzicami zwiedzić jako pierwszą latarnię morską. Pozostała ona uruchomiona w 1951 roku, jest też wybitnie wzniosła, a obszar światła dosięga aż 18 metrów. Warto było wspinać się po schodach, tak aby widzieć tego rodzaju olśniewające krajobrazy, także na morze jak i na zalew. Dodatkowym miejscem był rejs okrętem po Zalewie Wiślanym. Trwał on ledwie 40 minut, jednakowoż powinieneś znaleźć się między jednym a drugim miastem na środku wody. Z Krynicy idzie dopłynąć do Tolkmicka, Fromborka i Elbląga. W oczekiwaniu na statek, mogliśmy zobaczyć port. Ostatnim miejscem, jakie zwiedziliśmy był port rybacki, którym Krynica Morska dysponuje. Pomimo, że jest on nieduży, ryb na pewno tu nie zabraknie. Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, pod względem ilości populacji, miast w Polsce. Umieszczona na północy Polski, na wąskim kawałku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego obrośnięta wiecznie zielonym, sosnowo - bukowym borem, od dziesięcioleci przyciąga tysiące przyjezdnych. Co wywołuje że wczasowicze przyjeżdżają tutaj raz w roku? Z całą pewnością klimat: czyste, zasobne w jod powietrze, długie, piaszczyste wybrzeża z przyjemnym dla stóp żwirkiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, bujne lasy zasobne w różnorakie typy zieleni i zwierząt.

Raz w roku Krynicę Morską zwiedza kilkanaście tysięcy łaknących słońca, morskich kąpieli i innych rozrywek wczasowiczów. Właściwość Krynicy polega na tym, że każdy urlopowicz znajdzie w tej okolicy ulubioną formę odpoczynku. Posiadamy albowiem plaże z zupełnym zapleczem krajoznawczym, to jest wypożyczalnią sprzętu wodnego, zjeżdżalniami, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne.

Rosnącym uznaniem cieszy się okolica nadmorska w okolicach Piasków, co głównie upodobali sobie zwolennicy opalania nago.

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do humoru znajdzie miejsce do wypoczynku w samotności, do zatracenia się w tłumie, do przyjemności w gronie znajomych, lecz i do spotkania z zasobnością form istnienia natury. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu idzie zaobserwować piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi natknąć się można daniele, lisy, dziki, jenoty i rozliczną liczbę ptactwa. Trzeba również obejrzeć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół starych rezydencji i pensjonatów, i latarnię morska jedną z niewielu na wybrzeżu, jaka została udostępniona zwiedzającym.

Przebywając w tak bajkowej mieścinę jak Mierzeja Wiślana idzie wybrać się na wycieczkę okrętem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub także do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich. Na odwiedzających Krynicę Morską przyjezdnych oczekują pokoje w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych i stancjach prywatnych, a także na polach namiotowych i campingowych.

Krynica Morska leżąca jest w wybitnie właściwym punkcie transportowym: z dala od huku i szumu, a pomimo tego bez trudu dostępna dla gości. Mam zamiar odwiedzać tak doskonałą mieścinę jak Krynica Morska jeszcze dużo razy, właśnie ze względu na ten specjalny, kuracyjny mikroklimat. Gdy brzdąc wybitnie częstokroć choruje na różne dolegliwości systemu oddechowego, większa część medyków zaleca odmianę mikroklimatu, w szczególności do tak przepięknej miejscowości jak Krynica Morska, gdzie wypoczywamy, w tym samym czasie delektując się powietrzem zasobnym w różne lecznicze związki chemiczne, jak na przykład jod. Jednakowoż, jeżeli przewiduję podróż w najbliższym sezonie, miarkuję, że zaplanowaniem czegoś takiego jak na przykład Krynica Morska noclegi czy Krynica Morska hotele powinnam zająć się dużo przed ruszeniem sezonu letniego, gdyż w chwili podjęcia decyzji o wyjeździe może to być nadzwyczaj trudne.